O przedszkolu

akademia twórczego rozwoju i zabawy
minilatki

Akademia Twórczego Rozwoju i Zabawy MINILATKI to prywatna placówka oświatowa, która zapewnia całoroczną, całodzienną (od 7.00 do 17.00) opiekę, wychowanie i naukę, dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. To nowoczesne, bezpieczne i piękne przedszkole mieszczące się w uroczej i spokojnej dzielnicy Opola – Grudzicach. 

W bajkowej,  trzykondygnacyjnej willi,  mierzącej ponad 450 m², dzieci mają do dyspozycji cztery przestronne i jasne sale zabaw, jadalnię, duże łazienki na każdym piętrze i szatnie. Bezpośrednio z sali zabaw jest wyjście na ogród. Przed przedszkolem znajduje się duży parking.

Przedszkole MINILATKI to kameralne, przytulne, rodzinne, kolorowe i profesjonalne miejsce dla Twojego dziecka.  

Jak wygląda nasze przedszkole?

Budynek przedszkola spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolnej. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone zaplecze kuchenne, spełniające wszystkie normy żywienia zbiorowego. Wszystkie posiłki każdego dnia są przygotowywane na miejscu ze świeżych składników. Meble i wyposażenie sal, oraz wszystkie zabawki, którymi bawią się dzieci posiadają niezbędne atesty. W przedszkolu wydzielone są odrębne sale dla każdej grupy wiekowej, oraz sale ogólne, z których korzystają wszystkie grupy.

Budynek przedszkola położony jest na  pięknie zagospodarowanej działce. Okolica wokół przedszkola to tereny zielone i łąki. Dzieci mają do dyspozycji przestronny, dobrze wyposażony plac zabaw, z którego korzystają pod nadzorem opiekunów.

Nauka może być zabawą

Program przedszkola nastawiony jest na wielokierunkowy rozwój dziecka poprzez zabawę. Przedszkole ma profil językowo-artystyczno-doświadczalny, o charakterze twórczym, interaktywnym i innowacyjnym. Bardzo ważny jest dla nas rozwój ruchowy naszych dzieci. 

Program przedszkola nastawiony jest na wielokierunkowy rozwój dziecka poprzez zabawę. W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN.