Program i misja

Misja naszego przedszkola

Minilatki to miejsce gdzie dzieci mogą spędzić najważniejsze dla ich rozwoju lata, miejsce, w którym będą szczęśliwe, bezpieczne, spokojne oraz będą czuły się kochane i akceptowane. Rozwoju małego dziecka jest bardzo ważny i rzutuje na jego przyszłość. To tu w Minilatkach dzieci mogą uczyć się życia w grupie, rozumienia innych, współdziałania, koleżeństwa i przyjaźni. Rozwijać się intelektualnie i emocjonalnie. Przeżywać swoje radości i troski. Zdobywać umiejętności do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Staramy się budować miejsce z ciekawym, bogatym programem, wykorzystując w tym celu nowoczesne metody nauczania.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę wyrozumiałych, cierpliwych i życzliwych nauczycieli oraz opiekunów. Codziennie dopełniamy wszelkich starań, aby Minilatki przepełnione było uśmiechem i radością dzieci. Skupiamy się na mocnych stronach dzieci, pokazując im w czym są dobre, co robią świetnie, pracując także nad tymi słabszymi cechami. Pragniemy pomóc Państwu w tej trudnej sztuce wychowania dzieci na szczęśliwe, spełnione, empatyczne, zaradne i samodzielne.

Program

Nasze przedszkole ma profil językowo-artystyczno-doświadczalny, o charakterze twórczym, interaktywnym i innowacyjnym. Bardzo ważny jest dla nas rozwój ruchowy naszych dzieci. Przedszkole ma bogaty program z zajęciami tanecznymi, rytmicznymi i sportowymi. Każde z zajęć odbywa się dwa razy w tygodniu. Prowadzimy również dwa razy w tygodniu zajęcia nauki gry w szachy. Codziennie odbywają się zajęcia nauki języka angielskiego – PROGRAM MiniEnglishLove.

Zajęcia prowadzone są w sposób swobodny z wykorzystaniem opowiadań, muzyki, gier, tańca, pogadanek i teatrzyków. Program przedszkola nastawiony jest na wielokierunkowy rozwój dziecka poprzez zabawę. Dzieci wprowadzane są w świat czytania, pisania i działań matematycznych, aby jak najlepiej pod koniec edukacji przedszkolnej były przygotowane do podjęcia nauki w szkole podstawowej – PROGRAM MINILATEK CZYTA PISZE LICZY / ZACZAROWANY ŚWIAT LITER I CYFR.

Odbywają się zajęcia przyrodnicze, wiedzy o świecie i zjawisk fizycznych – PROGRAM EKOMINILATEK. Dzieci uczą się jak dbać o planetę, przyrodę i swoje zdrowie. W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN. Każda grupa ma swój indywidualny plan tygodniowy w zależności od potrzeby grupy i etapu rozwoju.

Dzieci biorą udział w licznych konkursach poza przedszkolem i same Minilatki organizują różnego rodzaju konkursy rodzinne i międzyprzedszkolne. Tradycją przedszkola jest MINILATKOWY TEATRZYK i spotkania rodzinne organizowane w przedszkolu – MINILATKOWE UROCZYSTOŚCI, wizyty Mikołaja, spotkania wigilijne z Jasełkami, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, uroczyste zakończenia roku. Dzieci często wyjeżdżają na wycieczki i uczestniczą wydarzeniach kulturalnych organizowanych w naszym mieście.